7

Jak si vybrat správnou klimatizaci?

Cena klimatizace není hlavním parametrem při jejím výběru!

Při výběru vhodné klimatizace do bytu, domu či do vaší kanceláře doporučujeme konzultovat své potřeby a představy s odborníky. Je totiž nutné ujasnit si parametry, které má vaše klimatizace pro ideální provoz splňovat. Pomůžeme vám zohlednit všechny faktory, které mají na výběr vhodné klimatizace vliv.

Na vás bude jen odpovědět na pár důležitých otázek…

Prostor

Nejpodstatnějším rozhodovacím parametrem je velikost místnosti, lépe řečeno její objem, protože potřebujete vybrat takovou klimatizaci, která dokáže zpracovat celý objem vzduchu v daném prostoru. Velmi důležitá je také orientaci místnosti vůči světovým stranám a také jiné zdroje tepla, zejména elektrické spotřebiče, které místnost „nenápadně ohřívají“ – počítače, lednice, světla aj.

Účel

Při výběru vhodné klimatizační jednotky je velmi důležité zohlednit účel místnosti – o jaký prostor se jedná, zda jde o kancelář, prodejnu, ložnici či obývací pokoj. Podle toho je třeba zohlednit jak množství lidí, tak dobu, po kterou se v místnosti budou zdržovat. Je třeba se také rozmyslet, jestli chcete místnost jen ochlazovat nebo ji budete klimatizací i vytápět.

Výkon

Rozhodující je, zda bude vyžadován celodenní výkonný provoz velké provozovny nebo jen například noční ochlazení ložnice, kde je třeba volit například méně výkonnou, ale hlavně tichou klimatizaci.

Ovládání

Funkcí a možností mají dnes klimatizace nespočet – každá klimatizace má dálkové ovládání, dá se napojit na Wifi a běžně se dnes dají klimatizace ovládat přes mobilní telefon na dálku. Jedete například v parném dni z práce a cestou domů si zapnete v obývacím pokoji klimatizaci, abyste si po příjezdu mohli odpočinout v příjemně vychlazeném prostředí. Nebo v noci, aniž byste museli vstávat z postele, zapnete klimatizaci dětem v jejich pokoji přes chytrý telefon.

Design

Design klimatizační jednotky je otázkou poslední – otázkou vkusu a potřeb každého z vás, do volby designu vám mluvit nebudeme, ale věřte, že je z čeho vybírat. Designová klimatizace doladí váš obytný prostor, dětský pokoj, kancelář či stylový obchod tak, že nebude “strašákem” nýbrž ozdobou prostoru. Vybírat můžete nejen z různých barev a designových provedení, ale také z několika technických variant – dle umístění. Nejčastěji montujeme nástěnnépodstropní či stropní klimatizace. Řešením v prostorách, kde tyto typy nejsou žádoucí nebo technicky možné, přichází v úvahu parapetní nebo podparapetní klimatizace

Provedení Single vs. Multi

Klimatizace do bytu či rodinného domu se dodávají ve dvou variantách. Single klimatizace se skládá z jedné vnitřní a jedné venkovní jednotky. Multisystém představuje jednu venkovní jednotku, která dokáže obsloužit 2-5 vnitřních jednotek.

SINGLE-SPLIT PROVEDENÍ

Single klimatizace, někdy označována jako 1:1, je standardní sestavou složenou z jedné venkovní a jedné vnitřní jednotky propojené mezi sebou rozvodem chladiva.

Vybírat si můžete z nejrůznějších parapetních či nástěnných jednotek různých designů a funkcí.

Nástěnné jednotky se ještě liší podle filtrace a invertorové technologie, které dávají zákazníkům rozlišné možnosti.

Jde o nejčastěji instalovaný typ klimatizačních jednotek, které z důvodu jednoduché instalace, variability a ekonomické výhodnosti volí většina zákazníků.

Ve variantě single si vyberou i klienti s omezeným rozpočtem, kteří hledají nejlevnější klimatizace.

 

“MULTI-SPLIT” PROVEDENÍ 

Při potřebě klimatizovat více místností se využívá tzv. Multi-Split systém. Jde o jednu společnou venkovní jednotku, na kterou lze napojit dvě až pět vnitřních jednotek. Používá se pak označení  2:1, 3:1, 4:1, 5:1.

U Multi-Systémů lze vybírat mezi nástěnnými, parapetními a kazetovými jednotkami, přičemž je možné je libovolně kombinovat. 

Výhodou Multi-Systému je snadnější montáž a úspora prostoru – pro 5 vnitřních jednotek bude instalována jen jedna venkovní. Multi split jednotku doporučujeme v případě, že je omezení venkovního prostoru pro montáž více single jednotek.

Kontaktujte nás!

Chcete si nechat vytvořit nezávaznou cenovou nabídku?

Anebo máte jakékoli dotazy? Radíme rádi a to i zcela zdarma.